Kauden päättäjäisiä vietettiin mukavissa tunnelmissa

18.10.2018


Kiitos kaikille kaudesta 2017-2018 ja tsemppiä kaudelle 2018-2019!

Ajax-Sarkkirannan kauden 2017-2018 päätösjuhlaa vietettiin Linnakankaan koululla rennoissa ja juhlavissa tunnelmissa ke 17.10.2018.

Kaikki pelaajat palkittiin vuosimuistoilla ja iso määrä erikoispalkintoja lähti myös jakoon ansioituneille. Jos olit estynyt saapumasta tilaisuuteen voit kysyä vuosimuistoa tai palkintoasi joukkueenjohtajaltasi.

Palkitut

Futsal pronssimitalit: Naiset /BT ja P06

PSL hopeamitalit: P04

PSL hopeamitalit: P06 (Jaetaan AC Oulu- JJK pelin puoliajalla)

PSL Maalikuningas: Miko Henriksson, P04

Lisäksi jaettiin jo aikaisemmin julkaistut oma ehtoisen harjoittelun palkinnot (jako seurapäivässä) aikaisemmin estyneille.

Ajax Taistelijat:

Miehet/BT: Jani Mustakangas

Naiset/BT: Minda Ala-Aho, Nea Törmänen ja Petra Vecernikova

P04: Santeri Orava

T0405: Eerika Vähäpesola

P05: Joonas Vedenjuoksu

P06: Vilho Kiviniemi

T0607: Nora Väliheikki

P07: Samu Kajava

P08: Santeri Vaihoja

T0809: Iita Rautiainen

P09: Eeli Muranen

P10: Jasper Räisänen

T1011: Minea Linna

P11: Jonne Halonen

P12: Rasmus Kinnunen

 

Kehittynein pelaaja:

Miehet/BT: Veeti Korpela

Naiset/BT: Dina Kuparinen

P04: Samuli Tervo

0405: Annika Mäki

P05: Rasmus Vallin

P06: Arttu Junttila

T0607: Fia Auranen

P07: Roni Sarajärvi

P08: Olavi Nuojua

T0809: Veera Perälä

P09: Justus Montell

P10: Juuso Roininen

T1011: Iina Luojuamäki

P11: Aapo Koskela

P12: Joona Järvelä

 

Tunnollisin harjoittelija

Miehet/BT: Jaakko Karjalainen

Naiset/BT: Oona Yrjänäinen ja Krista Hylkilä

P04: Emil Vaivio

T0405: Miia Siniaalto ja Emilia Partanen

P05: Roni Eskola

P06: Juuso Määtänniemi

T0607: Jenni Lohisalo

P07: Tuomo Strömmer

P08: Antti Koponen

T0809: Laura Räsänen

P09: Niilo Matinolli

P10: Anton Strömmer

T1011: Aava Turunen

P11: Aleksi Lotvonen ja Akseli Lotvonen

P12: Jimi Narkaus

 

Vuoden maalivahti

Aki Peltokorpi, P04

 

Vuoden poikapelaaja

Joona Lohela, P04

 

Vuoden tyttöpelaaja

Kia Vanhatupa, T0607

 

Karin Pytty (lupaava nuori pelaaja)

Tomi Väisänen, P04

 

Kauden teemapalkinto. Talkooteko

Juha Myllyaho, T0809/ MIehet/BP

Riku Kytösalmi, P08

Mervi Rajaniemi, T0607

Mikko Määtänniemi, P06

 

10v Ajax-Sarkkirannassa

Pasi Kyröläinen

Juha Myllyaho

Ville Myllyaho

 

Jallu Pysti (merkittävä seuran eteen tehty työ)

Mikko Määtänniemi

 

Vuoden valmentaja (pojat)

Mikko Väänänen

 

Vuoden valmentaja (tytöt)

Jouko Kylmäoja

 

Seurajohtajapalkinto

Tero Vedenjuoksu

 

VHK-palkinto

Arttu Kauppinen